Jak vybrat stepper?

Stepper je vždy nutno třeba vybírat podle toho kdo a jak na něm má šlapat. Jiný stepper bude vyhovovat pro kondiční šlapání na spalování tuku či zpevnění svalstva a jiný pro trénink aktivního sportovce. Je třeba zohlednit váhu a výšku osob které mají stepper používat a to jak často a na jak dlouho bude stepper využíván. Velmi žádané jsou dnes ministeppery, které ale bohužel nejsou vhodné pro pravidelné a delší šlapání a většinou tak nesplní očekávaný cíl. Pro spalování tuku a úbytek hmoty na požadovaných místech je třeba nastavení vhodného odporu šlapání a min. 30 minutové aktivity což ale žádný ministepper bez ohledu na značku dlouhodobě nevydrží. Řešením jsou tak jedině steppery stojanové.

Anabolizéry jsou založeny na bázi dusíku. Kloubní výživa se často používá v kulturistice. V dnešní době již seženete stimulanty v každé prodejně se sportovní výživou. Iontové nápoje je možné konzumovat i během výkonu.

Stepper: konstrukce stepperu

Dle konstrukce můžete při koupi zvolit buď Ministepper (dle typu se dělí na ministeppery klasické, boční, s excentrickým pohybem či rukojetí), jejich výhodou je že jsou malé, snadno skladovatelné, společné mají bohužel jedno a to velmi krátkou životnost při pravidelném používání a až na vzácné výjimky nemožnost nastavení zátěže. Lépe je na tom stepper stojanový, který je díky klasické konstrukci, vyššímu kroku a širokému rozsahu regulace zátěže podstatně účinnější a trvanlivější. Samozřejmě i zde existují obrovské kvalitativní rozdíly a doporučení na nákup modelů střední třídy. Některé dražší modely mají díky větším a masivnějším řidítkům možnost „položit“ se na řidítka a tím zvýšit účinnost šlapání.

Vitamíny a minerály jsou důležitá složka potravy. Proteiny jsou určeny zejména k budování kvalitní svalové hmoty. Hubnutí zdravě, efektně a s úsměvem. Kvalitní sportovní výživa a suplementy pro Vaši vysněnou postavu.

Stepper: regulace odporu šlapání (nastavení zátěže)

Ministeppery- většinou nemají možnost regulace odporu šlapání, to co většina výrobců uvádí jako změnu zátěže jen změní výšku kroku, nikoli odpor šlapání. Regulace posuvem tlumičů – stepper má pevný tlumič a zátěž se nastavuje posuvem tlumiče po páce šlapky. Nevýhodou je zdlouhavost přestavení zátěže a omezený rozsah zátěží

Regulace otočením tlumiče – patří mezi nejprodávanější, tlumiče těchto stepperů mají otočnou koncovku se stupnicí a zátěž měníte jen otočením regulátoru, životnost tlumičů záleží na jejich kvalitě (pro dlouhodobé pravidelné používání doporučujeme nekupovat levné steppery, ale zvolit značkové modely, jejichž tlumiče mají podstatně delší životnost).

Steppery s magnetickou brzdou – používá se většinou u stepperů pro komerční využití kvůli vyšším cenám, odpor vytváří permanentní magnet, jehož poloha reguluje zátěž. Výhodou je velmi dlouhá životnost, u modelů nižších tříd je ale třeba dávat pozor na jejich hlučnost vlivem řetězových převodů.

Tekutý carnitin, nebo karnitin v kapslích kupujte na Carnitin-karnitin.cz. Proteinové tyčinky jsou super! Posilovací lavice Vám pomohou zvětšit svalovou hmotu, vytvarovat Vaše tělo, zlepšit fyzičku a zvýšit sebevědomí. Solární kosmetika je důležitá pro opalování v solárku. Sacharidy a proteiny na růst svalů nabízí Fitshopek.cz.

Stepper: Transportní kolečka, vyrovnání nerovností

Stepper je většinou vybaven přepravními kolečky a seřizovacími nožičkami na vyrovnání nerovností podlahy, U levnějších modelů je vyrovnání řešeno otočnou excentrickou koncovkou nožičky, u lepších seřizovacím otočným regulátorem na každé koncovce stepperu.

Kupujte spalovače tuků a carnitin za více než příznivé ceny pouze v eshopu Spalovacetuku-carnitin.cz.

Stepper: Nosnost a ergonomie rámu

Nosnost stepperu vždy souvisí s masivností rámu, bohužel ji dnes určují většinou dovozci a údaje hlavně u neznačkových steprů bývají zcela nereálné.

Carnitin je velmi účinný v kombinaci s aerobními sporty jako je aerobic, nebo běhání. Kreatin monohydrát, creatin ethyl ester a kre-alkalyn.

Stepper: Měření tepové frekvence

Měření tepu je klíčovým údajem pro účinné cvičení ať už ke spalování tuku, nebo fyzickou kondici. Většina steprů je dnes vybavena ušním snímačem, nebo dotykovým snímačem (Hand-pulse). Oba tyto způsoby jsou nepohodlné a vhodné jen pro hrubou orientaci kvůli malé přesnosti. Komfortnější a zcela přesné je měření tepu hrudním pásem umístěným přes hrudník, který bezdrátově do počítače přenáší údaj o tepové frekvenci.

Stepper: Záruka, servis

Velmi důležitou věcí je délka záruky a zajištění servisu a náhradních dílů na steppery. Výhodné je zakoupit stepper u firmy zajišťující servis v případě poruchy u zákazníka (stepper pak není třeba nikam vozit či posílat na reklamaci jak je to běžné u většiny prodejců a eshopů, ale technik přijede k Vám a závadu odstraní).

Proč je výhodné mít stepper doma?

Stepper je spolu s rotopedem jedním z nejstarších domácích cvičebních trenažérů. Jde vlastně o simulaci výstupu do schodů, stepper a šlapání na něm je šetrnější na klouby. Steprem se  procvičují hlavně stehenní a hýžďové svaly, šlapání na něm má pozitivní vliv na lidské zdraví, fyzickou kondici a podporuje spalování tuků. Konstrukčně se vyrábí steppery stojanové a tzv. ministeppery nenáročné na prostor, důležité pro správnou funkčnost je vybrat vhodný stepper pro Váš účel..

  • díky minimálnímu zatížení kloubů jsou steppery jednou z nejoblíbenějších domácích sportovních aktivit
  • nemusíte za pohybem do fitka, stepper Vám umožní si svou tréninkovou dávku odšlapat v pohodlí domova při sledování svého oblíbeného pořadu
  • stepper nabízí široký rozsah použití od kondičního šlapání až po náročné sportovní tréninky
  • pravidelný trénink na stepperu má pozitivní vliv na krevní tlak, snižuje klidový tep, optimálně zatěžuje srdce a zvyšuje vitální kapacitu plic
  • stepper výrazně podporuje spalování tuků a tím fyzickou i psychickou pohodu

Stepper, rotoped nebo eliptical?

Otázku zda si pořídit stepper, rotoped nebo crossový trenažér řeší velká spousta lidí při rozhodování jaký stroj domů zakoupit. Všeobecně se dá řící, že rotopedy jsou velmi šetrné na klouby (2/3 váhy člověka sedí na sedle a klouby jsou tedy minimálně zatěžované), vhodné na rehabilitace, kondiční cvičení i spalování tuku, přitom umožňují velmi velký rozsah možných zátěží. Výhodou stepperů (hlavně těch stojanových) je pak vyšší zatížení hýžďových svalů, které bývá hlavně pro ženy prioritní, ale steppery jsou vzhledem k možnému „zbytnění“ svalů výhodnější pro štíhlé ženy toužící po získání tvarů těchto svalů. Pro spalování tuku a úbytek hmoty na požadovaných místech je však třeba nastavení vhodného odporu šlapání (nelze až na vzácné výjimky u ministepperů) a dostatečně dlouhého tréninku (minimálně 30 minut) a to bohužel většina levnějších steprů dlouho nevydrží. Důležitá je tedy volba správného stepperu. Nejvýhodnější variantou pro osoby bez zdravotních či pohybových omezení je crossový (eliptický) trenažér, na kterém dochází k pohybu celého těla a tím komplexnějšímu zatížení většiny svalových partií. To zda šlapání na něm zatěžuje i vrchní část těla a do jaké míry je ovlivněno způsobem šlapání, zda člověk za rukojeti cíleně silou „tahá“, nebo jen ruce nechává volně pohybovat, aby se svaly protáhly. Časté obavy hlavně žen z nárůstu svalů vrchní poloviny těla jsou tak zcela bezpředmětné.


Reklama:

Čerstvé ovoce a zelenina - pro vaše skvělé zdraví.

Kvalitní a spolehlivá horská kola nabízí eshop Levná-horská-kola.cz. Chirurgická ocel a šperky z chirurgické oceli za jedinečné ceny pouze v e-shopu Vyberšperky.cz. Moderní clip in vlasy ve tmavých i světlých odstínech. Jízdní kola, cyklistické a sportovního vybavení a doplňky.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!